FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

SİSTEM GÜNCELLEMESİ;05-09-2020

Şişe grubunda birleşmeden dolayı Soda ve Trkcm doğal olarak Şişe çatısında altında birleşecekler.Onun için sistemimizden doğal olarak 2 hisse eksilecek.Bu sebeple sistemimizde güncelleme yapıyoruz.

Çıkan hisseler;Soda,Trkcm(Yukarıda belirttiğim sebepten dolayı)

Sistemimize giren hisseler:Mgros,Tmsn

Petum'u buraya yazmayı unutmuştum ama aşağıda görebilirsiniz

6,10 TL'DEN 2019 mayıs ayında Listemize dahil olan PETUM 30,62 Fiyatı ile listemizden çıkmıştır.(29 Nisan 2020)

T & K 21 Yani TatlıBirikim21

Değer yatırımcılığını özendirmek amaçlı 4,5 senedir devam eden bir sistemdir.Bu sisteme amacımız Piyasa koşullarına göre yükselme potansiyelli hisseleri bulup belli bir Strateji çerçevesinde Portföy oluşturmaktır.Tabi ki bu hisseler öyle kafaya göre oluşturulmuş hisseler değildir.

Belli kriterlere göre özenle seçilen üzerinde araştırma yapılan ve neden seçtiğimizi de yine açıkladığımız değer hisseleridir.

Burada amacım İnsanlara Manipülasyondan uzak güzel bir yatırım mantığı sunmaktır.Sistemimiz Orta ve uzun vadeli olarak kurulmuştur.

Kesinlikle al-sat mantığına uygun değildir.

Lafımızın başında da dediğimiz gibi amacımız ‘’Değer ‘’ yatırımcılığıdır.

Onun için özenli olmak durumundayız.

Burada sistemimizin mantığını kavramanız önemlidir.Borsa Kütüphanesi bölümümüzde bu mantığa birçok kez değindik.Mutlaka bu bölüme girerek genel mantık hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sistem hisselerinin belirli değer fiyatları vardır ve o değer fiyatlarına gelince Sistemden çıkarmak ve yerine yenisi eklemek temel prensibimizdir.

Bu sistemde önemli olan Değerdir.Biz değer üzerine araştırmalarımızı yapıyoruz.Belirlediğimiz değere geldiği an hisseyi sistemimizden çıkartmakta tereddüt etmem.

Yine aynı şekilde yanıldığımız durumlarda olabilir.İşlerin yolunda gitmediği durumlarda yine şirketi sistemimizden çıkarırız.Genel olarak SİSTEMİMİZ geleceğine güvendiğimiz şirketlerde karlar bırakılarak Ana parayı çekme esasına dayanır.

Burada Hisselerden kendinize mantıklı Portföyler yapılmalıdır.Yapılan Portföylerin en az %15-20 altın olmalıdır.Bu portföylerin sigortasıdır.

Bu sistemin amaçlarında birisidir.Dalgalı piyasada zararları Minimilize etmektir.

Sistem Hisseleri:

,TAVHL ,FROTO ,AKSEN ,NUHCM ,ALKIM ,THYAO ,JANTS ,CCOLA ,PETKM ,ALARK ,ALGYO,BRSAN,TRKCM,TATGD ,ISCTR,OZKGY ,AKGRT,AVİSA,ASELS,TKFEN,INDES,MGROS,TMSN
Bu sistem Sadece örnek bir Sistemdir.Amaç temel ve teknik çerçevesinde Hisselerin analizini ve başarı oranını hesaplamaktır.Buradaki Listeye ve önerilere göre al/sat yapmanız uygun değildir.AL-SAT-TUT deme yetkisi Banka ve kurum Yatırım danışmanlarına aittir...

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

Tweets

TOP