×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

BORSAMIZDA GRUP ŞİRKETLERİN DİNAMİKLERİ:

 

İŞ BANKASI GRUBU:

Güçlüdür , temettü ve bedelsiz konusunda cömerttir , uzun vadede kaybettirdiği nadirdir.Yatırım kağıdı mı?

O zaman doğru adrestesin , tabikî ki sabredene.

KOÇ GRUBU

O da güçlüdür , ara ara yatırımcısını belli dönemler üzse de büyük resimde genelde kazandırmıştır.Adından da anlaşılacağı gibi borsanın Koçudur.

SABANCI GRUBU

Hisseleri belli bir dengede hareket etmez baktığında birçoğu değerinin altında işlem görür.Yatırıcısına kazandırmada biraz cimridir.Ne yaptığı belli olmaz.Bir bakarsın uçurur bir bakarsın batırır.

ANADOLU GRUBU

Şirketlerin bitmek bilmeyen bir finansal sıkıntıları vardır.Belli bir ivmede hareket etmezler bakarsın şirketleri uçurur bakarsın rezil eder.Temettü konusunda cimridir :D

ECZACIBAŞI GRUBU

Alttan alttan gider sezdirmez sadece güvenene ve ara ara hissesine bakana para kazandırır.Çok sivrilmez ama bekleyen kaymağını yer.

METRO GRUBU

Tek Kelimeyle

‘’DİSCO DİSCO PARTİZANİ’’

İHLAS GRUBU

Hep alır hiç verdiği olmaz , ara ara koklatır onu da kimse kestiremez , Spekülatif ataklar huyudur.Arkasında dağlar kadar mağdur bırakmıştır.

VESTEL GRUBU

Yıllarca bekletir ,bıktırır ,öldürür, isyan edersin ama seni 1 ayda da ihya edebilir.Zor bir gruptur.Harekete denk gelirsen tadından yenmez.Bir eşekliğine denk gelirsen lanet edersin , borsadan soğursun.

AKFEN GRUBU

Arzlardan sonra genelde 1/3 fiyatına düşer sonra yürür gider , sonra da satar gider.Hamdi beyin taktiği hiç değişmez :

OYAK GRUBU

Az gider öz gider ama güven verir.Uzun vadede güvenlidir ama bıktırır.

 

ALARKO GRUBU

Hep değerinin altında işlem görür , huyudur siz hep değerinin üzerine çıkacak diye satın alırsınız ama o her zaman değerinin altında işlem görmeye devam eder.Güçlüdür.Belli bir sistemi yoktur ama olmadık zamanda sizi de mahcup edebilir.

SPOR GRUBU

Eskiden iyiydi ama şimdi oranında tadı kalmadı aç puan durumunu son 5 hafta kala ilk üçtedi hisselere bak :D

Ama dengesizdir.Belli bir hareket beklemeyin….

KOZA GRUBU

Rezil de edebilir ,vezir de…Belli bir dengesi yoktur.Bakarsın %50 kazanırsın bakarsın %50 kaybedersin.Bu hisseyi aldığında arkadan yelleyen çok olur.

KARDEMİR GRUBU

6 kelimeyle.

Hızını aldığında iki yönlüde kimse tutamaz.

 

ADEM AYAN

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

Tweets

TOP