×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

NETAŞ

Ortaklık Yapısı

ZTE:%48

TSK:%15

Halka açık olan kısım:%36

Güncellememizin son hissesi  olan netaş özellikle  Yerli ve Milli teknoloji ağının gelişmesinde son dönemler güzel atılımlar yapıyor.Özellikle 5G Bizzat netaş ile yapılan bir teknoloji olacak.

21-01-2019 ‘da

 Netaş ArGe Genel Müdür Vekili Bülent Kemal Mutlu,

“Netaş olarak yerli 5G ve ötesi teknolojiler üzerine çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bununla birlikte yerli teknoloji üretimi ile kalkınma seferberliği kapsamında, içinde bulunduğumuz ekosistemi de gelecek teknolojilere hazırlamayı sorumluluğumuz olarak görüyoruz. 5G Vadisi’nde, öğrencilerden, start-uplara, her ölçekten kamu ve özel sektör kuruluşlarına, akademisyenlere kadar herkese IoT platformumuzu kullanıma açtık.

Böylece IoT proje sahipleri, Netaş’ın ION Platformu üzerinde ürünlerini ücretsiz olarak geliştirebilecek.  Amacımız, 5G ile hayatın her noktasına daha fazla entegre olacak olan IoT’nin 2025 yılına kadar yaratacağı tahmin edilen 11 trilyon dolarlık pazardan Türkiye’nin alacağı payın artırmasına destek olmak” dedi.

Bu açıklamalar bizim için çok önemli.

Savunma sanayinde de aselsan ile birlikte boy gösteren netaş özellikle 2019 ‘un teknoloji anlamında parlayan yıldızlarından olabileceğini düşünüyorum

Son dönemlerde de baktığımızda Hükümetin sürekli bu Yerli ve Milli Teknoloji söylemlerinin artması ve desteklemesi bu sektörü ön plana çıkaracaktır.

Bilişimin birçok alanında hizmet veren şirketimizi 2019’un da parlayan yıldızlarından birisi olmaya aday.

Gelişim her zaman zordur , eğer bilişim alanında büyük adımlar atılacaksa bu netaş bağımsız olmaz.Her şeyden önce yılların birikimi mevcut , yatırımlarını bitiren ve artık yatırımlarının karşılığını almaya çalışan bir şirket

64 M Sermayesi var , şuan da piyasa değeri 498 m

Döviz pozisyonu ekside zaten 2018’de zarar açıklamasının en büyük nedenlerinden birisi de budur.

Bilanço rakamları şuan tam oturmuş vaziyette değildir. 2019/3 döneminden itibaren gelecek rakamlar bizim için önem arz etmektedir.

Toplam varlıkları 1,8 m civarıdır.1 m civarı da (uzun-kısa) borcu vardır.

Öz sermaye 800 m civarıdır.

Toplam borçlarının , toplam varlıklara oranı %55 civarıdır.Bu sektör olarak baktığımızda gayet iyi bir rakamdır.

Senelik ortalama 1-1,1 civarında bir ciroya sahiptir.

Piyasa değerine baktığımızda cironun ½ oranında işlem görüyor…

İlerleyen dönemde şirketin yeni projelerle , karlar elde edebileceğini düşünüyorum

1-1,2 M ARASI piyasa değeri benim için uzun vadede sürpriz. Olmaz.

Yasal Uyarı:Burada yer alan bilgiler sadece öğretici nitelikte olup kesinlikle bir yatırım tavsiyesi içermez amaç şirketleri tanımada nelere dikkat edileceğinin gösterilmesidir.Bu bilgilere göre al-sat yapmak doğru değildir.

MENÜ

TATLIBİRLİK21

Tweets

TOP