×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Neden mi sürekli hisselere dolar bazlı grafikten de bakın diyoruz ?

UX100 endeksimizin %70 yakını şuan yabancı fonların elinde durum böyle iken bazı hisselere dolar bazlı grafikle bakmak çok daha mantıklı olacaktır.

Onlar gibi düşünmek lazım.Özellikle takas oranı minimum %20-30 olan hisselere mutlaka dolar bazlı grafiktede bakmak gerekir.Sonuçta hissede söz sahibi olan yabancıysa bu duruma daha çok dikkat edilmeli.Buna emin olun dolar bazlı grafikleri bu hisselerde düzgün kullananlar mutlaka uzun vadede karını göreceklerdir.

Bazen oyunu kurallarına göre oynamak lazım.Siz eğer bu piyasada bir şeyler kazanmak istiyorsanız Özelliklede yabancının bu kadar yoğun olduğu piyasada mutlaka onların düşünce sistemine hakim olmalısınız.Yoksa bu piyasada para kaybetmeniz çokta uzun sürmeyecektir.

Onların gözüyle görüp onların gözüyle hareket etmek.

Çıkış politikamız bu olacaktır.Yabancı yatırımcının en sevdiği yatırımcı şekli ;

Panik havasında , fiyata bakmadan ‘lanet olsun’ diyen yatırımcı şeklidir.Maalesef bizim piyasamızdaki Yatırımcıların büyük bölümüde tam bu tarzdır.Onun içinmdir ki bizim borsamızda Korku İmparatorluğunu hiçbir zaman bitirmek istemezler..

Biz Korkunun adından korkarız , adından korktuğumuz içinde sürekli tedirğin pamuk ipliğine bağlı işlemler yaparız ve yabancıda bunu çok iyi bilir ve en ufak sarsıntıda  teker teker toplar.

Sonuç;

Yabancı 1 Türk Yatırımcısı 0

Bu sonucu değiştirmek için onların formasını giymek hatta onların oyun planını oynamak lazım.

Her şeyden önce yabancı yatırımcı hiçbir zaman Türk yatırımcısının  uzun vadede hisse senedinde olmasını istemez

Niye istesin ki?

Türk yatırımcısı Uzun vadeci olursa Kimi dökecek , kimden milyarları kazanacak  , kime açık yapacak ?

Onun için diyoruz ki?

Mantıklı şirketlerde 1 günlük değik Ömürlük yatırım yapın ve Birilerinin size biçtiği Oyunu bozun!

ADEM AYAN

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP