×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

 

NEDEN LİNEAR ?NEDEN LOGARİTMİK? NE ZAMAN LİNEAR? NE ZAMAN LOGARİTMİK?

ASLINDA BU YÖNTEMLERİ KULLANMAK TAMAMEN YATIRIMCI KARARIDIR.ASLINDA ŞUANDA GRAFİKLERİN ÇOĞUNDA LİNEAR KULLANILIYOR BU DA BİZİM GENELDE KISA VADELİ YATIRIMCILAR OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR...ASLINDA İKİSİNİN DE KENDİNE GÖRE AVANTAJLI TARAFLARI VAR KISA VADELİ GRAFİKLERDE LİNERAR GRAFİKLER DAHA GÜZEL SONUÇLAR VERİRKEN UZUN VADELİ HEDEFLERİN SAPTANMASINDA LOGARİTMİK GRAFİKLERİN DAHA NET HEDEFLER VERDİĞİ AŞIKARDIR.ONUN İÇİN KISA VADELİ HEDEFLERİ BELİRLERKEN LİNEAR UZUN VADELİ HEDEFLERİ BELİRLERKEN LOGARİTMİK GRAFİKLER KULLANMAK GENELDE FAYDA GETİRİR.

ÇÜNKÜ GEÇMİŞ FİYAT HAREKETLERİNİ GELECEĞE TAŞIRKEN LİNEAR GRAFİKLER BAZEN HATALARA SEBEP OLABİLİYOR ;FAKAT LOGARİTMİK 5-10 YIL SÜRELERDE HEDEFLERİ BELİRLEMEDE DAHA NET SONUÇLAR VERİYOR ÇÜNKÜ LOGARİTMİK GRAFİKLER YÜZDESEL DEĞİŞİMLERİ TEMEL ALMAKTADIR; LİNEAR GRAFİKLER İSE VARSAYINLAN GRAFİĞİN ÖLÇEĞİDİR.

ÖRNEĞİN BİR HİSSE 15 YIL ÖNCE 100 TL İKEN  10 PUANLIK DEĞİŞİMİN HİSSE 700 ‘DE İKEN 10 PUAN DEĞİŞİM DAHA UZUN BİR MESAFEDE GÖSTERİLMİŞTİR ÇÜNKÜ 15 YIL ÖNCE HİSSENİN FİYATI 100 İKEN 10 PUANLUK DEĞİŞİMİN YÜZDELİK ORANI DAHA FAZLADIR...

ONUN İÇİN KISA VADE HEDEFLERDE LİNEAR

UZUN VADELİ HEDEFLERDE LOGARİTMİK

 

@ADEMAYAN66

EĞİTİM

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP