×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

 

Selamün Aleyküm Adem Kardeşim. Twiterdan ( temelci1 )  ve sitenizden sizi beğenerek takip ediyorum. Borsayla ilgili hiç unutamadığım 2 anımı sizinle paylaşmak istedim.

 

Üniversitede işletme okumuştum okul bitince borsayla ilgilenmeye başladım okulunu okumuşuz ya bilmemiz lazım diye düşünmüştüm…

Yıl 1992 veya 1993 olabilir hatırlamıyorum ilk hissemi metaş 6 tl den aldım bekledim, bekledim 2 tl den sattım.

Böylece ilk işlemimize zararla başlamıştık.

Neyse ondan sonra elimize para geçtikçe borsayla uğraşmaya devam ettik. 1993 yılında borsa bilmeyen eş dostla beraber bir aracı kurumun acentesi paralarımızı da toplayıp ortadan kayboldu. Ne paramızı kurtarabildik ne de adama bir şey yapabildik.

1996 yılında bir bankada memur olarak işe başladım. Bu defa da aldığım maaşlarla borsaya devam ettim. Görevim gereği Güneydoğuda ilçe şubelere görevlere gidiyordum. 1999 yılı hiç unutmam. Kozluk da görevdeydim borsayı teleteksden ve tv den takip ediyorduk. Ben bütün paramla izmdç almıştım. 1999 istanbul depremini de tv den duydum borsa tepetaklak aşağı gitmeye başlamıştı depremden dolayı hem üzülmüş hem de yine zarar ettik diye hisseme bakmamıştım.

Bir hafta sonra eve gittiğimde senedime baktım şaşırdım o düşüş de benim hisse tavan tavan gitmişti. hemen satıp o parayla ilk evimi o zaman aldım.

Unutamadığım 2.olay bankadaki arkadaşlar borsayla uğraştığımı biliyorlar borsayla ilgilenmek isteyenleri yanıma gönderiyorlardı. Ben de borsada o aralar hisselerle trade yapmaya çalışıyordum. Bir Müşterimiz geldi borsayla ilgili bilgi almak istedi. Kendisini bilgilendirmeye çalıştım. O esnada elinde hangi hisse var diye sordu. Bende İhlas finans olduğunu söyledim. Aradan epey bir zaman geçmişti hafta sonu dolaşırken Dükkanına bir çay içmeye gitmiştim kendisini çok sıkıntılı gördüm. Bana ihlas finasları mı sordu bende alıp sattığımı söyledim. Kendisi elindeki tüm parasını ihlas finansa yatırdığını söyleyince ihlas finansın battığı gözümün önüne geldi. Çok üzüldüm. kendisine "abi ben sana al demedim ki bana sordun bende elimde o kağıdın olduğunu ertesi gün sattığımı" söyledim. O günden beridir birisi bana kağıt sorduğu zaman söyleyemiyorum...

Hayırlı İşler Adem kardeşim. 

Allah'a emanet olasın..

MENÜ

TATLIBİRLİK21

Tweets

TOP