×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Kaplumbağaların yarışı

 

Zamanın birinde kaplumbağalar arasında yarış düzenlenir. Yarış günü, tüm kaplumbağalar arkadaşlarını izlemek üzere yarış alanında toplanırlar. Yarışmacı kaplumbağaların hedefi, kulenin tepesine ilk önce ulaşan kaplumbağa olabilmektir.

 Seyirci kaplumbağaların hiçbiri arkadaşlarının kulenin tepesine kadar çıkabileceğine inanmaz hatta “Yazık! Hiçbiriniz kulenin tepesine ulaşamayacaksınız.” diye söylenirler.
Bir süre sonra kulenin tepesine gerçekten ulaşamayacağını düşünen kaplumbağalar yavaş yavaş yarışı bırakırlar. Yarışı bırakanları gören seyirci kaplumbağaların sesleri de yükselir. “Zavallılar, hiçbir zaman kulenin tepesine ulaşamayacaklar.”
Sonunda bir kaplumbağa hariç hepsi ümidini yitirerek yarışı bırakır. Yarışta yalnız kalan kaplumbağa büyük bir hırs ve azimle tırmanmaya devam eder ve kulenin tepesine çıkmayı başarır. Yarışmacı ve seyirci kaplumbağaların tümü büyük bir şaşkınlıkla bunu nasıl başardığını sorarlar ve o an fark ederler ki kuleye çıkan kaplumbağa sağırdır.

Bu olaydan sonra kaplumbağalar, olumsuz düşünenleri duymayıp sabır ve kararlılıkla hedeflerine doğru yürümeye devam ettiklerinde nasıl yol alabileceklerini, neleri başarabileceklerini öğrenirler. O günden sonra kaplumbağalar her ne kadar yavaş hareket etseler de dere tepe demeden cesaretle yollarına devam ederler.
Olumsuz düşünen, sizin başarılı olamayacağınızı söyleyen insanlardan uzak durun. Kendinize inanıp güvenirseniz amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Önemli olan sabır ve kararlılıkla yol almaya devam etmektir.
Başarılı olmak için yapılması gerekenler:

 • - Eminseniz, vazgeçmeyin
  – Kendinize inanın.
  – Geleceği gözünüzde canlandırın.
  – Motive olmanızı sağlayan filmler izleyin.
  – Hedefinizi yazın ve görebileceğiniz bir yere asın.
  – Hedefinize ulaşmanızdaki küçük adımları belirleyin ve kendinizdeki ilerlemeleri gözlemleyin.
  – Sizin nelerin mutlu ettiğini bilin ve bunları yapmak için de vakit ayırın.

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

  Tweets

  TOP