×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

EMİNSENİZ KARARLARINIZIN HER ZAMAN ARKASINDA DURUN.

     

     Bazı şeyleri para ile satın alamazsınız.Tecrübe çok kuvvetli bir araçtır.Bunun içinde yaşanmışlıkların olması şarttır.Yaşanmışlıkların oluşması anlatıldığı kadar yaşandığında kolay olmaz fakat her yaşanan ayrı bir tecrübe olarak kalır insanın hayatında. Borsa bunun birebir örneğidir.Yaşanmışlıklar belki yaşarken büyük zararlar açsa da gelecekteki büyük kazançların teminatıdır.Fakat birçok şeyden ders çıkarmak kendini eğitmek sürekli öğrenmeye çalışmak bu işin genel prensibidir.

     2012-2013 yılıydı.ARTIK ADAM gibi araştırmalar yapıyor Sürekli kendimi geliştirmeye çalıştığım yıllardı.Çünkü ondan önce 2 defa batma tehlikesi yaşamış birisi olarak artık adımlarımı daha emin şekilde atmak istiyordum fakat her nedense forumlardaki varlığımı bir türlü sona erdiremiyor ve etkilenmelerim o yıllarda da devam ediyordu derken yine araştırmalarım sonucunda 30-32 fiyatlardan Otkar hissesi aldım 1000 lot almıştım yanlış hatırlamıyorsam derken hissenin 70-80 gideceğine adım gibi emindim.O sıra altay tank işi konuşuluyordu.Onun dışında Otkar ihaleler alıyor,karı daha da yüksek bekleniyor,sermayesi düşük felan derken .Forumda bir yazı okudum yazıda OTKAR’In fk’sının çok aşırı yükseldiği defter değerinin 13 katı işlem gördüğü bu kağıdı alanın elinde patlayacağını yazan bir şahısın yazısını okudum adamın dedikleri doğruydu,aslında...Aklıma da yatmıştı derken ertesi gün otkar %3-4 arası düştü foruma bir girdim herkes adamı tebrik ediyor...

-Adam daha yeni başladı beyler 15’ten hepimiz alırız diyordu.

Derken ertesi gün otkar %4-5 arası yine düştü...Eywal dedim adam haklı arkadaş defter değeri 13 katı olan kağıda yatırım yapılır mı?

Hemen ertesi gün sattım ve 40 TL den. Fener aldım.derken biz sattıktan sonra 3-4 ay içinde OTKAR 99’U gördü ! bizim fenerler ise ancak 42 oldu.

Güler misin ağlar mısın?

-Bizim hissemizi satıp etkilendiğimiz adam foruma yine girdim bu seferde millete ALTAY tankı geliyor 200-300 olacak naraları atıyordu ?

-Nasıl yani dedim daha düne kadar 15'leri söyleyen adam şimdi 200-300 diyor ?

Yine izledim herkes yine adama helal olsun sayende kazandık felan demeye başlıyordu...

Bu tarz adamlar her zaman var ve var olmaya da devam edecek.Onun için kim ne derse desin kendi kararlarınızın her zaman arkasında durun.Birilerinin bir şeyler demesi sizin kararlarınızı etkilemesin!

ADEM AYAN

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP