×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

DOĞTAŞ KELEBEK

 

Bu hisse ile ilgili yakın zamana kadar hiçbir bilgim yoktu.Nedendir bilinmez 11 yıllı borsa hayatımda ne aldım ne de sattım.Bu DGKLB’nin iyi bir hisse olmadığını göstermez , büyük ihtimal dikkatimi çekmemiştir.

Şimdi durup dururken neden bu konuya girdiniz ne alaka diyeceksiniz ?

Alaka budan 6 ay öncesine dayanıyor.Bir takipçi abimiz telefon açtı elinde bir arkadaşının tavsiyesi ile 3,9 maliyetli dgklb olduğunu ve hissenin fiyatının şuan 3,20 olduğunu ve ne yapacağına karar veremediğini söyleyerek başladı derken şirketi araştırmaya başladım aslında fena bir şirket değildi ama fiyatı gittikçe daha da  düşmeye de başlıyordu derken bir takipçim daha aradı kendisinin de elinde 4 maliyetli bir miktar bu hisseden olduğunu söyledi.Hatta kendisi dışında 2 arkadaşında daha 4 maliyetli dgklb’leri vardı.

Dedim niye aldınız  ?

Bir arkadaş söyledi 10 tl olacakmış…

Ben hisseyi incelemeye devam ediyordum derken ertesi gün bir takipçim daha aradı ilginç bir şekilde o da 3,8 maliyetli elinde dgklb olduğunu söyledi! O bir haftada 3-4 takipçim daha aradı ve hepsinin elinde 3,8 üstü maliyetli dgklb’ler vardı ve 10 olacak vaadi ile aldırılmıştı.

Bu takipçilerim hisseye o kadar inanmışlardı ki bir türlü satmak istemediler.

Hisse bir noktadan sonra piyasanın da düşmesi ile 1,4 lara doğru geldi.

Evet Bu hissede 3,8 üstü operasyon olmuş ve bu işten anlamayan birçok küçük yatırımcıya bu hisse aldırılmıştı.Şöyle düşündüm sadece beni arayanların lotlarını topladığımda 1,000,000  lot üzerinde vardı.Bunlar sadece beni arayanlar…

Birileri kazanacak diye birilerinin çok iyi hayelleri ile oynanmıştı.

Ve şu var konuştuğum o 11-12 kişi hiçbir şekilde borsa konusunda bilgisi olmayan eş-dost tavsiye ile hisse alan insanlardı.Çok üzüldüm.Bu kadar şeye ragmen şirketten tek bir açıklama dahi olmadı.

Onun için o –bu  , şu  hisseyi al hedef şuymuş diye hisse almayın.Eğer dedikodu ile hisse alırsanız başınıza gelecek bundan daha iyi değildir.

Bulunduğunuz ortam kurtlar sofrasıdır.Onun için her şeye dikkat etmelisiniz.Bir hissenin tüyosu size geliyorsa sizin dışınızda birçok insan gidiyordur, siz özel değilsiniz.Bunu unutmayın

Siz umutlandığınız noktada insanlar sizlere umutlarını satarlar.

Unutmayın elin şeyiyle gerdeğe girilmez.!!

 

ADEM AYAN

 

TOP