×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

EkoSİSTEM’İN 7 HARİKASI.

 

1:Öncelikle Bir hisseye bakarken teknik olarak Ho bakacağız.

Kullandığımız Ho – 50 -100-200’dür.Hisse görün olarak eğer kalıcı bir yükseliş trendine girecekse mutlaka bu 3 hareket ortalamasının üzerinde hacimli seanslar geçirmesi gerekiyor Bu HO’lar hisse için yükseliş ve düşüşlerde aslında birer psikolojik sınırdır.

Eğer hissede fiyat bu 3 ho’nun da üzerinde ise.ve Ho’lar kafayı biraz yukarı kaldırmış ise 2 . aşamaya geçebiliriz.

2:3 HO oluşan fiyatı Mutla hacim desteklemelidir.Hacimin desteklemediği yükseliş hareketleri maalesef uzun vadede başarılı olmamaktadır.

3:Eğer yukarıdaki 2 şartı bir hisse sağlanmışsa Bollinger bandına bakarız acaba yön hangi doğrutuda ama bakarken Hem sp2 hem de sp 1 ‘deki şeklide dikkatlice bakmamız bize daha sağlıklı sonuçlar verecektir.Bollingerdeki klasik mantık neydi alttan al- üstten sat.

6:Kriterim ise Rsı’dir.Benim için yön tayin etmede Rsı önemli bir yeri tutar.Hise alırken Rsı’nin konumuna mutlaka dikkat edilmelirBuradaki 5 kriteri bir hisse sağlayabilir ama Rsı ve Hacim istenilen yerde değil ise Benim hisseyi almak için beklerim.

 

7:Hissenin mutlaka ortama hangi Piyasa değerinde işlem yaptığına dikkat edin hisseler .Şirketin ortalama piyasa değeri alım için önemlidir.Aşırı şişmiş piyasa değer lerin alım yapmak mantıklı değildir.

BU 7 SİSTEMİ HİSSELER ÜZERİNDE ORT 2,5 AYDIR DENİYORUM GEÇMİŞ HAREKETLERİNE VE MEVCUT HAREKETLERİ ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPTIM VE BU 7 KRİTERİ SAĞLAYAN HİSSELERİN %80-85 ORANINDA YÜKSELİŞ GÖRÜLDÜ.VE AĞIRLIK OLARAK..

%30 HACİM  %20HO  %15BOLLİNGER  %10 MACD %15 RSI  %5 MOM %5 PİYASA DEĞERİ.

Bu sistemin Program olarak hayata geçmesinde Abi ,Dostum KIVANÇ 'a Teşekkür ederim

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP