×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

BORUSAN GENEL DEĞERLENDİRMEM

Avrupa’nın en büyük boru üreticilerinde olan Borusan , sn yıllarda artan iş hacmi ile dikatleri çekiyor özellikle çelik boru üretimin kendini çok iyi geliştiren şirketin Bu konuda Arge’ye önem vermesi dikkatlerimizden kaçmıyor.Bizim sistemimiz de  2016’nın ilk aylarında beri olan BRSAN 5,2 lerden keşfettiğimiz ve hala da uzun vadede beklentilerimizi koruduğumuzu temel hisselerimizden birisidir.Her geçen gün iş hacmini arttıran yeni ve büyük ihalaler alan şirket.Her ne kadar ağır hareket etsede uzun vadede daha iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum.

Son yıllarda her bilanço döneminde sürekli karına arttıran şirket Yurt dışı piyasada da kendine çok önemli bir yer edinmiş durumda.Son yıllarda hızlı gelişmesi ürün gamını geliştirmesi de şirketi  her zaman bir adım önem geçiriyor.Ülkemizde doğalgaz’ın her ilçeye girme politikası devam ettiği sürece bu şirketinde hem yurt içinde hem yurt dışında işleri katlanarak devam edecektir diye tahmin ediyorum.

Şu kısmı okuyun burası önemli  ‘Borusan deneyimini dış paraza yayarak başta ABD ,ortadaoğu ve Avrupa olmak üzeri enerji,petro ve gaz hattı projelerinin boru üretimini gerçekleştiriyo. Şirketin dünya çapında devam eden büyük ve  biten bir çok projenin altında imzası var’

-BAKÜ-Tiflis-Ceyhan Boru hattı

NK1 petrol1 boru hattı

Şahdeniz

Mavi Akım

Türkiye –Yunanistan boru hattı

Maceristan Doğalgaz boru hatto

ABD elba Express Projesi

TANAP

Bunlar en büyükleri bunların dışında birçok önemli projede borusan’ı görebilirsiniz.

SERMAYE:141,750,000

FK:7,84

DEFTER DEĞERİ:11,94

TEMETTÜ VER:4,64

2017/9:183,700,000

Görüldüğü gibi şirket dokur ayda sermayesinde daha fazla kar elede etti .%5 temettü oranı çok iyi bir oran.F/K ‘sı kesinlikle yüksek değil.İleride sermaye arttırımı yapacağını hesaba katmalısınız.

ADEM AYAN

TEKNİK OLARAK

Hisse belli bir kanalda uzun vade hareketini sürdürüyor .

Kanal desteğinin altına inmediği sürece sıkıntı yok.

Özellikle son 2 gündür 200 ho üzerinde kapanışlar yapması olumlu bugun itibariyle

100 ho üzerine de bir tık çıktı burada biraz daha kalabilirse ilk direnç noktası

50 ho olan 10,68 olacaktır.

Özellikle son yıllarda Artan iş hacmi ve bilanço ile Bu tekniği destekleyecek temel verileri de oluştu

Kanal içerisinde kaldığı sirece orta vade hedefi kanal direnci olan

12,40 olacaktır...

Rsı bölgesi ise şuan itibariyle dipten al’ sinyalleri vermeye devam edeiyor rsı 55-60 bölgesine geçerse burada hızlı alımlar olabilir...

ADEM AYAN

Ytd

 

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP