×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

Bu zamanlar borsanın en zor zamanlarıdır.Ortada hiç olmadığı kadar herkes doğru veya da yanlış bir sürü yorum ortaya atar.Mahşer yeri gibi olur.Herkesin algısı bu noktada aynı çalışır.Herkes kendine göre haklıdır.En büyük kalabalıklar borsanın ya en düşük bölgesinde yada en yüksek bölgesinde olur.Bu finansal piyasalar tarihinde hiçbir zaman değişmez bir gerçektir.Bizler her zaman kendi hissiyatlarımız yerine daima başka insanların hissiyatlarından medet umarız.Aslında piyasayı yönlendiren bizim gibi düşünenlerin algısdır çünkü piyasa tek kişinin hegomonyasında bir şey değildir.Katılımcılar ile birlikte oluşur.
Hep şu vardır :''Aslında ben bunun böyle olacağını biliyordu''
Veya da ''senin aklına uydum''
...
.
gibi çeşitli bahaneleri biz her zaman üretiriz fakat hiçbir zaman nedenlerin cevabını kendimize sormayız.Borsalar genelde 2-3 sene yükseliş 1-1,5 sene düşüş eğilimleri yaşar.Biz genelde yükselirken sormamız gerekn soruları her zaman düşüşlerden sormak aklımıza gelir çünkü yükselirken her şey kusursuzdur , herkes dahidir , herkes her şeyi biliyordur.
Ne zaman görünüm tersine döner biz o noktada nedenlerin peşine düşeriz...
işte en büyük yanlışta buradan gelir...
Bir şeyi neden aldığını bilmeyenler satarken asla kazanamazlar...
Onun için pozisyonlarınız zararla da sonuçlansa bunların nedenlerini her zaman sorgulayın , sorgulayın ki bir sonraki pozisyonlarınızda aynı hataya düşmeyin.
Borsa tecrübelerin rakamlarla harmanladığı bir sürekli gelişim ve değişim gösteren bir platformdur.
Birçok şey için acele etmeyin zamanla HER ŞEY oturacaktır.
ve şunu asla unutmayın borsalar yükselcekte , düşecekte bu borsanın doğasında vardır.Borsada olmaz , olmaz diye bir şey yoktur.O kadar da olmaz dediğimiz her şey borsada olabilir.

Adem AYAN

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

Tweets

TOP