×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

ALGYO-GENEL DEĞERLENDİRMEM

Şirketin bünyesinde bunlara ek 105 m dolar dövizi mevcut.Bu rakama da şuan 410,000,000 bir rakam yapıyor

 Bugün İtibariyle Şirket piyasa’da :430,000,000 işlem görüyor. Yani Şirketimiz sadece Elindeki Döviz miktarına işlem görüyor… Defter Değeri:69

F/K :3,04

Öz sermayesi:739,578.367

Sermayesi:10,650,000 2017/9

karı:35,366,000

ALGYO  ‘yu klasik bir gyo olarak değerlendirmemek lazım.Onun için bu şirketi biraz daha farklı bir yere koymak lazım.Mevcut fk :3,14 Defter değeri ise:70 tl’dir.Sektörün altında bir seyir izlemektedir.

ALGYO bellki her yıl belli bir miktar kira getirisi olan bir şirkettir.Bu yönüyle operasyonel olarak Bir  projeye dahi bile olmasa Belli bir geliri her sene mutlaka vardır.Diğer gyo ‘lardan ayıran en büyük özelliklerinden bir tanesi de borç oranının ‘0’ yakın olmasıdır.Bu şirketimizi belli bir oranda diğer gyo’ların baya bir önüne geçirmektedir.Aktif büyümesi + Özsermaye büyümesi son 5 yılda çok iyi.CARİ oran ve Likid oranı en yüksek şirketlerden birisidir.Bu şu demek oluyor Kısa vadede alacağı her 1 tl için şirketimizin kasasında 70 tl var.Bu Çok büyük bir oran .Bu şirketin ileride Bedelsiz yapma potansiyelini de arttırıyor.Şirketin şuan 105 m dolar takit parası mevcut.Şuan ki ederi bu paranın 405 m tl Yani piyasa ederine denk geliyor.Sadece kasadaki takiti hisse başı 39-40 tl ediyor.

Diğer varlıklarda cabası Şirketin İstanbul’un önemli yerlerinde önemli arsaları mevcut her ne kadar bu arsalar değerleme raporlarında çok düşükte gösterilse gerçek değerinin ne olduğu aşıkar .Bırakın gerçek değerini şu haliyle bile dahil olduğunda toplam Gayri menkul’u 600 m ediyor.Şu haliyle bile min 1,2 -1,5 milyar civarında etmesi gereken bir şirket borsada 445 m işlem görüyor.

Her yıl düzenli olarakta %2-3 arasında temettü veriyor.Bütün eldeki verileri topladığımızda Şirketimizin önümüzdeki günlerde Orta vadede defter değerine gelmesini ümit ediyoruz.Durum ortada 2017/12 aylıkta 145 m-170 m arası bir bilanço gelmesi şu durumda bizi şaşırtmaz.

Bu hisseyi bir arsa alıyormuş gibi alacaksın.Günlük hareketlere bakıp karar vermek bu hissede yanıltıcı olabilir.

ADEM AYAN

 

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP