×
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

AK SİGORTA

Sistemimize yeni dahil ettiğimiz AKGRT şimdiden hayırlı olsun inşallah 2018’de yüzümüzü kara çıkarmaz.

Son yıllarda Sigortacılık sektörü ülkemizde de hızlı bir şekilde gelişmeye başladı.Birçok noktada artık zorunlu sigorta dönemi var.Özellikle Hükümetin politikalarını takip ettiğimiz zaman sigortacılık sektörünün daha da gelişeceğini özellikle 2018 ‘de daha da iyi olabiliceğini düşünüyoruz.2018 aslında karlı başladı diyebiliriz Zorunlu araç sigortalarına %10 zamla başladı.Bu en azında 2018 ‘in ilk saatleri için olumlu bir gelişme.

Sigorta şirketlerini incelediğimize AKGRT’nin bir adım daha önde olduğunu düşündük bunun bir çok sebebi var ama en önemli sebeplerinde biri Özsermayesi ve Pazar payının diğerlerine göre daha iyi olmasıydı.Sigortacılık her ne kadar kar marjı düşük bir sektör’de olsa Hükümetin atmasını düşündüğümüz yeni yasalarla bu en azından daha da iyi olabileceğini düşünüyoruz.

Bunların yanında bu yıl bu şirketten ciddi anlamda bir temettü beklemek artık hakkımız olsun.Sektörün en kötü olduğu dönemde dahi özsermayesni düşürmeyen zarar açıklamayan nadir şirketlerden biri olan ak sigorta sektörün hafif canlanması Sektöre öncülüj edecektir.

Defter değer:1,92

FK:7,86

2017/9 Dönem karı:85,835,000

Sermaye :306,000,000

TEKNİK OLARAK

Hissemiz tenik olarak 1,5 yıldır kanal içerisindeki harketini sürdürüyor.Özellike 7. Ayda dirençten gelen sert satış’ın etkileri hala geçmiş değil fakat hissenin ısrarla desteğin üzerinde hareket yapması gayet olumlu.Hissemiz desteğin üzerinde HER durumda kalmaya devam ediyor.Hissemiz kanal desteğinin üzerinde kalmaya devam ettiği sürece Orta ve uzun vade hedefimizi kanal direnci olacaktır.Orta vade kanal direncimiz şuan 4,00-4,10 civarıdır fakat hissenin kanal direncinin üzerinde hareketlere başlaması durumunda ise artık yeni fiyat hareketlerine başlayabileceğini düşünüyorum fakat şuanlık öncelik hedef

1:Kanal desteğinin üzerinde biraz daha kalması

2:Burada biraz daha güçlenip dirence doğru bir hareket gerçekleştirmesidir.

Beta’sı Endeksle birebir uyumlu değildir.Onun için bu şirketin harketlerini %100 endeksle bağlı yorumlamak doğru değildir.

Hisse şuan 50-100-200 büyük HO’ların üzerinde hatta 50-100 ho Golden Cros pozisyonunda ama bunun için bu bölgede biraz daha hacim yapmasını bekliyoruz.Hisse biraz daha derinleşmeli.Hacimin bu noktada artmaya başlaması bizim için belirleyici olacaktır.

Dirençler: 3,36  - 3,52  -3,72   KANAL direnci ise 4,00-4,10

Destekler:3,23(kanal desteği)   -3,22  -3,16  3,05

İndikatör durumları

Macd:AL

Rsı:AL

Trend:Güçlendi

Hacim:gayet iti

Psar:al

Bollinger:Orta band-üstk band arasında

Takas Durumu;

Haftalık takaslarda City’nin net alımları var her ne kadar yüksek meblag’da olmasa bu hacimde bu kadar alınır.Aylık takasta ise Deutch’nin satışına karşılık City ve Emeklilik fonlarının alması gayet olumlu.Yabancı Pozisyonu %61

ADEM AYAN

 

AKGRT 02-02-2018

AKGRT 13-01-2018

MENÜ

TATLIBİRLİK21

SON YORUMLAR

    Tweets

    TOP