FORGOT YOUR DETAILS?

CREATE ACCOUNT

 

TatlıBirikim21 Farklı bir Uzun vade YATIRIM  sistemidir.Burada amaç zararı Minimilize edip , zamanla kara odaklanmaktır.

Bizim ülkemizde ky kurtaracak tek sistem Uzun vade yatırımıdır Trader sistemi ile günlük al-sat larla sadece bankaları zengin edeceğinize emin olun 20,000 tl’si olan bir yatırımcı gün al-sat yaptığı takdirde sadece yıllık 9,000 tl’sini bankaya komisyon olarak veriyorsa senin bu sistemde karlı çıkmaolasılığı çok zayıftır.Onun için güçlü Özsermayeli ve beklentili şirketlere yönelilmeli.Biz bu sistemde tek hisse bulundurmak yerinde Portföy sepetimizde 4-6 hisse olması gerektiğini düşünüyoruz.Tek hissede oluşan Portföy Güçlü bir portföy değildir.Fakat hisselerin birbirini düşüşlerde dengelemesi yükselişlerde azar azar üzerine koyması uv ciddi getiriler getirecektir.

Bir hisse senedi alırken , bir arsa alır gibi almalısınız .Arsa aldığınızda nasıl her gün gidip fiyatını sormuyorsan Uzun vade için aldığın hissenin’de temelde müthiş bozulmalar yoksa, kriz yoksa fiyatını sormayacaksın.Her gün ekran başında olmak Ky sadece kaybettirir.

TatlıBirikim21 eski adı ile Ekooceantop20 benim 2 yıldır üzerinde çalıştığım patent için de başvurada bulunduğum bana ait olan bir sistemdir.Bu sistemi hazırlarken belli bir fon mantığı ile riskleri minimilize etmeye çalıştım. 2 yıldır bu çalışmalarım meyvesini vermeye başladı.Belli bir beta’ya göre hisse seçmedim içerisinde beta değeri yüksek olan da düşüşk olanlar’da mevcut.Bu sistem 2 yıldır temettüler dışında Endeksin çok üzerinde performans gösterdi.Bizim burada istediğimiz Kendinize  4 hisseden oluşan bir portföy sepeti yapmanızı sağlamaktır.Bu sistemde Fenerbahçe dışında temel verileri sağlam olmayan bir şirket yoktur.Bu hisselerin %80 ‘i %3-7 arasında temettü vermektedir.

Neden mi TatlıBirikim21 ?

Çünkü TatlıBirikim21 sistemini oluşturan hisse gurubu  hetelojen bir gurup hiç bir zaman bu hisse gurubunun birlikte gittiğine şahit olmazsınız çünkü hisse dengesi bu sistemde buna göre ayarlandı.Bu hisseler benim ciddi araştırmalarım sonucunda Sisteme dahil edildi.Ara güncellemeler daima olacaktır ama Çekirdek guruba bu sistemde hiç dokunulmadı.Çekirden gurup hisselerim ise 2 yıldır üzerine düşen’i yerine getirdir.

2 sene içinde zaman zaman ‘ bucim , arena ,vesbe ‘ gibi beklentilerimiz karşılamayıp listeden min. Zararla çıkardığımız hisseler de oldu ‘trkcm , alkim ,vestel ,akfgy ,arçlik ‘ gibi % 80-130 arasında hedef fiyatına gelip listeden Çıkardığımız hisselerde oldu.Bu sistemi oluştururken üzerinde en çok durduğum veri Özkaynaklar oldu.Özkaynak gücü olmayan bir şirketi kolay kolay sistemime dahi etmedim.Ettiysem de gelecekteki Özkaynağı’ni hesağ ederek ettim

Örneğin ; TatlıBirikim21hisseleri endeks sert düşerken endekse bazen ters hareket eden ‘enkai ,algyo ,soda ‘’ gibi hisselerden oluşuyor.Bu şirketler hem güçlü özsermaye’ye sahip hem de ellerinde ciddi anlamda döviz pozisyonu var yani Dövizin yükselmesi sizin Portföyünüzü bir anlamda koruma altına alıyor.

Bizim buradaki amacımızı Sistemli uzun vade yatırım mantığını Yatırımcılara benimsetmek istememizdir.Kısa vade yatırımların al-satların profesyonel olunmadığı sürece küçük yatırımcıya kazandıracağı hiçbir şey yoktur.Onun için Dikkatli ve özenli , araştırma yaparak hisselerimizi seçmek ve Temel verilerde herhangi bir bozulma olmadan elimizde bulundurmak Bizim için en faydalı yöntem olacaktır.

Endeks çıkarken de ‘petkim , froto ,tavhl’ gibi hisseler endeksin çok üzerinde performans göstererek Sistemi yukarıya taşıyabiliyor.

ADEM AYAN (TatlıBirikim21)

Güncelleme 29-08-2018

Netaş ve İzmdc hisselerini bugünden itibaren değiştirip yerlerine FMIZP VE DGATE hisselerini getiriyoruz.Bu süre zarfında Netaş ve Izmdc beni hayal kırıklığın uğrattılar.Bu yılbaşında beri netaş -%46 ızmdc -%32 

FMIZP VE DGATE AYRINTILI OLARAK İNCELEDİK VE SİSTEMİMİZE ŞUAN UYGUN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ.

FMIZP:15,50 

DGATE:4,50

 

tatlibirikim21 -8.Ay Sonu GENEL DEĞERLENDİRMEMİZ

MENÜ

TATLIBİRLİK21

Tweets

TOP